23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk BayramıAtalarımız sayesinde büyük özverilerle Anadolu’da başlayan, bir cumhuriyet ülkesi olarak varolma mücadelesini canları ve malları ile ödemekten çekinmemiş bir milletin çocukları olarak bugün varız.
 
İleri görüşü, bilgisi, azmi, çalışkanlığı ve saygınlığı ile sadece ülkemizde değil dünyada örnek alınan bir liderin, 95 yıl önce 
Türkiye Cumhuriye’tinin doğuşunu ilan ettiği gündeyiz.
 
Ulus iradesinin, laikliğin, demokrat ve çağdaş bir yaşam biçimi olan parlamenter yönetimin, yepyeni bir ülkenin temellerini Atatürk 23 Nisan’da atmıştır.
 
Parlamenter demokratik sistemin ilan edildiği, cumhuriyetin ve devrimlerin yepyeni bir ülkeyi işaret ettiği, gerçek değişimin başladığı ve bizlerin de 91 yıldır nimetlerini yaşadığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.
 
23 Nisan; millet iradesini ve bu iradenin sahibi milletimizin anayasa ile verdiği yetkileri kullanan meclisimizin doğum günü, ülkemizin çocuklarının baht dönüşüdür. CHP olarak milletimizin iradesini temsil eden, saygı gören, özgür düşünen, insan ve vatan sevgisi olan, geleceği ipotek altına alınmamış nesiller için çalışmaya devam edeceğimize söz veriyorum.
 
Av. Aysu Bankoğlu